Od 30 listopada do 2 grudnia na MTP w Poznaniu odbędzie się Narodowa Wystawa Rolnicza.  Wystawa ma mieć charakter przeglądu współczesnych osiągnięć agrotechniki, będzie też pokazem tradycji i dziedzictwa polskiej wsi.

Wydarzenie zlokalizowane będzie w pawilonach MTP:

  • ekspozycja urządzeń, technologii i maszyn rolniczych, oraz wystawa Muzeum Rolnictwa ze Szreniawy.
  • zwierzęta z polskiej hodowli, w tym polskie rasy koni i kuców.

Swoją ofertę pokażą spółki Skarbu Państwa zajmujące się nasiennictwem i hodowlą oraz polskie gospodarstwa agroturystyczne.

Cytowany w komunikacie prasowym minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości „jest doskonałą okazją do zaprezentowania historii i tradycji polskiej wsi i obszarów wiejskich”. Minister podkreślił, że należy przywracać pamięć o roli rolników w odzyskaniu niepodległości, zaś „bez znajomości korzeni trudno budować przyszłość”.

– Narodowa Wystawa Rolnicza będzie na tle historii przedstawiać koncepcję współczesnej wsi, charakteryzującą się nowoczesnością, wielowarstwowością i szybkim rozwojem – powiedział.

Jak dodał, „to naturalne, że Międzynarodowe Targi Poznańskie, których historia sięga 1921 roku, są wprost predystynowane do realizacji tego przedsięwzięcia ze względu na wieloletnie zaangażowanie i doświadczenie w organizacji targów skierowanych do sektora rolno-spożywczego”.

 

(Źródło: Farmer.pl)