XXI Pałuckie Targi Rolne i XV Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbyły się w dniach 19 i 20 sierpnia 2017 r.

Impreza gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, pszczelarskiej, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.

W tym roku na wystawie swoją ofertę prezentowało ok. 250 wystawców. Z roku na rok Pałuckie Targi Rolne odwiedza coraz większa liczba zwiedzających. W tym roku – jak ocenia członek komitetu organizacyjnego Marek Olejnik – gości było rekordowo dużo (znacznie więcej niż w latach poprzednich).

Na XV Pałuckiej Wystawie Zwierząt pięćdziesięciu hodowców z powiatu żnińskiego i wybrani z województwa kujawsko-pomorskiego prezentowało na terenie wystawy drobnego inwentarza  króliki, gołębie, drób ozdobny i szynszyle. Podczas targów odbyły się liczne prezentacje i konkursy. Wystawcom i hodowcom najpiękniejszych zwierząt wręczono wiele pucharów (lista laureatów: http://palukitv.pl/paluckie-targi-rolne/2017/puchary.html).

Więcej informacji na stronie www.palukitv.pl w zakładce Pałuckie Targi Rolne (rok 2017).