Ruszyły kolejne szkolenia dla próbobiorców !

/, news/Ruszyły kolejne szkolenia dla próbobiorców !

Ruszyły kolejne szkolenia dla próbobiorców !

Dzięki uprzejmości Zarządu Poznańskiej Hodowli Roślin dziś, tj. 20 maja 2019 r. rozpoczęliśmy dwudniowe szkolenie podstawowe dla próbobiorców materiału siewnego.

Zajęcia odbywają się  w Oddziale Produkcyjno-Nasiennym w Nagradowicach. Jest to jedno z dwóch planowanych szkoleń w tym roku.

W dniach 20-21 maja 2019 r. zaczęło się szkolić 14 osób.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez p. Irenę Gera – Kierownika LON (WIORIN Poznań ), audytora (technicznego) ISTA.

Zajęcia poprowadzone  zostały w formie wykładów oraz zajęć praktycznych, zgodnie z programem określonym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w rozporządzeniu z dnia z dnia 25 stycznia 2019 r.

W części wykładowej omówiono zagadnienia dotyczące podstaw nasionoznawstwa roślin uprawnych, zasad pobierania prób, prawodawstwa pobierania prób i oceny nasion, badanie jednolitości partii oraz zakresu tolerancji. W części praktycznej uczestnicy zapoznali  się ze sprzętem oraz metodami wydzielania prób.

Podczas szkolenia odbyło się zwiedzanie oddziału oraz zaprezentowanie uczestnikom całej linii technologicznej wraz z automatycznym próbobierzem. O pracy w oddziale produkcyjno-nasiennym w Nagradowicach, o wyposażeniu hal magazynowych, o ułatwieniach w pracy z automatycznym próbobierzem, przystosowaniu do zaprawiania w ramach ESTA mówili: Z.Paszkiewicz, B.Siwek, P.Wachowiak.

W części praktycznej uczestnicy na magazynie uczyli się jak pobierać prawidłowo próby. Ćwiczenia trwały ok. 6 godzin.

SZKOLENIE I – dzień 1 – 20.05.2019 r.

2019-06-02T21:12:08+00:00